Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Polecane funkcje w aplikacjach Google, z których skorzystają kancelarie prawne i prawnicy

Polecane funkcje w aplikacjach Google, z których skorzystają kancelarie prawne i prawnicy

Bezpieczna praca na cyfrowych dokumentach to podstawa nie tylko w środowisku prawniczym. Zapewnienie najwyższych standardów zabezpieczeń staje się priorytetem w wielu branżach, zwłaszcza gdy firmy pracują z elektronicznymi dokumentami. Sprawdź, jakie możliwości czekają na Ciebie w Google Workspace, jeżeli Twoja firma jest powiązana z branżą prawną lub po prostu prowadzisz kancelarię.

Aplikacje Google Workspace w kancelarii prawnej

Cyfrowy obieg dokumentów jest dużym ułatwieniem i przyspiesza wiele procesów. Aby elektroniczna korespondencja i współpraca była dostępna dla każdej branży, właściciele firm powinni zadbać o wdrożenie jak najbardziej bezpiecznych rozwiązań. Dotyczy to zwłaszcza tak wrażliwej na bezpieczeństwo kwestii, jakim jest prawo.

Praca online z biznesowymi licencjami Google Workspace spełnia wysokie kryteria, jakie stawia się zabezpieczeniu kont i przechowywanej na nich zawartości. Na czynniki, zwiększające ochronę danych, składają się m.in:

  • logowanie wieloetapowe (zalecana metoda, to użycie kluczy bezpieczeństwa U2F),
  • monitorowanie podejrzanego logowania,
  • dostęp zależny od kontekstu, tzw. „zero trust”,
  • zaawansowane zarządzanie dostępem do chmury,
  • szyfrowanie poczty e-mail.

Więcej informacji o bezpieczeństwie w Google znajdziesz na stronie: Google Workspace – bezpieczeństwo i zaufanie.

Dostęp do plików z dowolnego miejsca

Szyfrowana chmura pozwala korzystać z różnego rodzaju plików w ramach Dysku Google. Aby pracować nad dokumentem czy prezentacją, wystarczy tylko komputer lub smartfon.

Oznacza to, że nie krępują Cię żadne limity urządzeń. Niezależnie od miejsca i używanego laptopa czy telefonu, masz dostęp do tych samych zasobów chmury Google.

Aplikacje dla prawnika - Google Workspace dla firm.
Dostęp do tej samej zawartości na różnych urządzeniach jest możliwy dzięki chmurze Google.

Prosta wymiana dokumentacji między pracownikami kancelarii

Niektóre licencje Google Workspace udostępniają dyski współdzielone dla grup pracowników lub klientów. W ten sposób stworzysz odseparowane środowisko w ramach chmury Google, w którym wyznaczone osoby będą zarządzać plikami i danymi.

Standardowy Dysk Google dla firm oferuje przestrzeń od 30 GB do nawet 5 TB dla jednego użytkownika. Dyski współdzielone dla zespołów udostępniają nieograniczoną ilość miejsca.

Współpraca na jednym dokumencie przez wiele osób

Środowisko Google wznosi współpracę online na wyższy poziom. Dzięki chmurze i natychmiastowej synchronizacji danych, wiele osób może pracować na jednym dokumencie w czasie rzeczywistym. Na ekranie możesz obserwować, jak inne osoby pracują nad treścią.

Co więcej, każda wprowadzona zmiana w pliku jest „zapamiętywana” i w razie potrzeby znajdziesz użytkownika, który odpowiada za konkretne aktualizacje. Jeśli zechcesz wrócić do którejś z poprzednich wersji dokumentu, przywrócisz ją bezpośrednio z ustawień edytowanego dokumentu. To dobry sposób, aby weryfikować wszelkie zmiany w pismach, które są wysyłane przez klientów do kancelarii.

Spójna wizualnie dokumentacja prawna – działanie szablonów

Stworzenie szablonów dokumentów okazuje się przydatne, gdy pracujesz z zespołem. Każdy pracownik może inaczej przygotowywać dokumentację, a jeśli chcesz zachować wizualną spójność wszystkich pism, z pewnością docenisz tę funkcję.

Więcej o tworzeniu i korzystaniu z szablonów znajdziesz w bazie wiedzy Google.

Jak pracować zdalnie w kancelarii prawnej? Google Workspace dla prawników.
Galeria gotowych szablonów w Dokumentach Google. Możesz również stworzyć własne projekty.

Przeglądanie materiałów źródłowych w aplikacji

W elektronicznych dokumentach często można napotkać odnośniki do stron internetowych. Aby podejrzeć zawartość materiału źródłowego, możesz tradycyjnie otworzyć link w przeglądarce lub skorzystać z wygodnego narzędzia Przeglądaj.

Funkcja ta jest wbudowana w Dokumenty Google i w prosty sposób pozwala zapoznać się z treścią odnośnika bez wychodzenia z aplikacji.

Dostęp do dokumentów prawnych bez połączenia internetowego

Gdy podróżujesz, możesz trafić na tymczasowe problemy z dostępem do internetu. Nie przeszkadza to jednak w pracowaniu nad dokumentami czy prezentacją. Wystarczy, że na Dysku Google pozwolisz na dostęp offline.

W tym przypadku kontynuujesz pracę tak, jakbyś nadal korzystał/a z sieci. Wszystkie zmiany, wprowadzone w tym trybie, zostaną zsynchronizowane w momencie, gdy znów będziesz online.

Duże załączniki w wiadomościach e-mail

Standardowy rozmiar załącznika w wiadomości Gmail to 25 MB. Jeśli jednak zechcesz przekazać komuś większy plik, udostępnij mu go w ramach Dysku Google.

Dla każdego takiego pliku określasz warunki dostępu, np. możliwość pobrania tylko przez konkretną osobę. W momencie, gdy przesłany załącznik przekracza 25 MB, zobaczysz stosowny komunikat z propozycją udostępnienia zawartości właśnie przez chmurowy Dysk.

Jeżeli więc dokumenty prawne są dostarczane w formacie PDF i obejmują nawet kilkadziesiąt lub kilkaset stron – Google Workspace jest tutaj optymalnym wyborem.

Udostępnianie plików za pomocą Dysku Google.
Do udostępnienia pliku lub folderu wystarczy adres e-mail odbiorców.

Edycja dokumentów stworzonych w pakietach Office

Dokumenty, Arkusze czy Prezentacje Google wspierają pliki z rozszerzeniami pakietu Office (doc, xls, ppt itd.). W ramach aplikacji Google bez przeszkód możesz edytować i zapisywać pliki tego rodzaju.

Oznacza to, że nic nie wpłynie na twoją komunikację. Nawet jeśli twoi klienci czy partnerzy biznesowi lub klienci korzystają z rozwiązań Microsoft.

Wypróbuj Google Workspace w swojej kancelarii

Chcesz dowiedzieć się więcej o Google Workspace dla firm? Sprawdź dostępne licencje i zapytaj o okres próbny. Oto co otrzymasz po rejestracji usług u oficjalnego partnera Google – home.pl:

  • fakturę VAT w złotówkach,
  • polskie wsparcie techniczne przed i po zakupie,
  • szeroką ofertę szkoleń i wdrożeń Google.

Czytaj więcej: