Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Poczta Outlook i MFA w jednej aplikacji – najprostszy sposób na bezpieczeństwo?

Poczta Outlook i MFA w jednej aplikacji – najprostszy sposób na bezpieczeństwo?

Weryfikacja wieloetapowa to jedna z łatwiejszych do ustawienia metod zabezpieczenia konta. Microsoft właśnie ogłosił, że zostanie ona dodana do mobilnej aplikacji Outlook. Jednak jeśli nie chcesz czekać, zobacz prostą metodę na włączenie MFA na dowolnym koncie Microsoft.

Poczta i zabezpieczenie konta w appce Outlook

Microsoft chce ułatwić wprowadzanie weryfikacji wieloetapowej na kontach domowych i w licencjach Microsoft 365 dla firm. Od dawna dostępna jest darmowa aplikacja Microsoft Authenticator, więc nowa funkcjonalność może wydawać się zbędna, lecz jej przydatność dedykowanej aplikacji rośnie wraz z ilością dodanych do nich kont.

Wielu użytkowników nie chce pobierać kolejnej aplikacji lub po prostu nie wie o możliwości dodatkowej weryfikacji logowania. Jej przydatność jest jednak nieoceniona przy dzisiejszej ilości cyberataków, phishingowych maili i wycieków danych. Dlatego Microsoft chce zachęcić jak największą liczbę osób do korzystania z funkcji i przede wszystkim ułatwić wdrożenie tego zabezpieczenia w firmach.

Outlook na iOS z Microsoft 365
Źródło: Microsoft

Jeśli posiadasz aplikację Outlook na telefonie, niedługo otrzyma ona funkcję nazwaną „Authenticator Lite”. Będzie ona działać jak Authenticator, lecz tylko dla konta domowego lub biznesowej licencji Microsoft 365. Dzięki temu, jeśli sprawdzasz maila w Outlooku na telefonie, będziesz móć zabezpieczyć swoje konto z tej samej appki.

Prosty sposób na MFA w telefonie z Microsoft 365

Dodanie tej funkcji, w połączeniu z kampanią zwiększającą świadomość na temat bezpieczeństwa, ma na celu znacznie podnieść liczbę użytkowników korzystających z weryfikacji wieloetapowej. Jeśli jednak nie chcesz czekać, możesz dodać MFA do logowania na Twoim koncie Microsoft już dziś.

MFA w Microsoft 365 Office

Niezależnie czy korzystasz z iPhone’a, czy dowolnego telefonu z Androidem, pobierz aplikację Microsoft Authenticator. Jej konfiguracja zajmuje kilka minut, a naprawdę może ona uratować firmowe dane i ochronić przed karami. Aplikacja jest darmowa i działa także z darmowymi kontami Microsoft i innymi usługami Microsoft jak Teams czy OneDrive, także osobiście nie widzę powodu, by z niej nie korzystać.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat konfiguracji Microsoft Authenticator, możesz zapoznać się z instrukcją na portalu pomoc.home.pl. Proces także przedstawiliśmy w wideoinstrukcji dostepnej na YouTube.

Bezpieczeństwo firmy z Microsoft 365

Wspomniana wcześniej aplikacja Outlook jest częścią pakietu aplikacji Microsoft 365. Dodanie MFA to tylko jedna z metod zabezpieczenia danych i dokumentów Twojej firmy. Jeśli prowadzisz biznes, zabezpiecz dane swojej firmy. Skorzystaj z bezpieczeństwa, które gwarantuje chmura Microsoft.

Włączenie na koncie MFA wiąże się z wymaganiem weryfikacji każdego logowania w organizacji. Jeśli w Twojej firmie jest administrator IT lub samemu zarządzasz organizacją Microsoft w Twojej firmie, możesz wymusić aktywację weryfikacji wieloetapowej w swoich

Bezpieczeństwo w polskim biznesie to dla nas priorytet, przez co nie raz już poruszaliśmy temat zabezpieczeń w pakiecie Microsoft 365, który wciąż cieszy się popularnością w naszych biurach.

Bezpieczeństwo firmy podniesiesz także przy pomocy antywirusa Microsoft Defender dla Firm. Jest on w pełni zintegrowany z systemem Windows, kontem Microsoft 365 i korzysta z siły sztucznej inteligencji – kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej.

Poznaj ofertę bezpiecznych aplikacji dla firm w home.pl