Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Najlepsze komedie z Louisem de Funesem – francuski humor z CDA Premium

Najlepsze komedie z Louisem de Funesem – francuski humor z CDA Premium

Louis de Funes to niewątpliwie legenda francuskiej komedii, która wykroczyła poza granicę swojego kraju. O ogromnym talencie aktora z charakterystyczną łysiną mogła przekonać się nie tylko widownia nad Sekwaną, ale również Polacy. Co ciekawe, najlepsze francuskie komedie z de Funesem pojawiły się na ekranach kin, gdy ów komik skończył 50 lat. Dzisiaj, dzięki dostępowi do serwisu VOD cda.pl (CDA Premium), możesz z łatwością nadrobić kinematografię de Funesa i przekonać się samodzielnie o ponadczasowości jego filmów. Poznaj nasz ranking TOP 10 polecanych komedii z gwiazdą francuskiej komedii.

Jak uzyskać dostęp do CDA Premium?

Filmy i materiały wideo są dostępne bez reklam i limitów wyłącznie dla użytkowników CDA.pl, posiadających aktywne konto CDA Premium. Sprawdź ofertę home.pl i uzyskaj nielimitowany dostęp do legalnych filmów online już od 66 gr dziennie.

Louis de Funes w komedii o tematyce morskiej – Mały pływak (1968)

Przemysłowiec pracujący w francuskiej stoczni zwania z pracy młodego i utalentowanego konstruktora jachtów. Jednak w niedługim czasie orientuje się jak fatalna w skutkach była ta decyzja. Próbuje namówić młodego konstruktora do powrotu do pracy w stoczni.  Czas ucieka, czy zdąży przekonać go w jeden weekend?

Obejrzyj fragment:

Komedia francuska o pisarzu i planie morderstwa doskonałego – Yo (1971)

Antoine Brisebard to utalentowany i znany komediopisarz, który zmaga się z kłopotami z mafią. Pewnego dnia do głowy przychodzi mu plan rozwiązania jego problemów i dokonania morderstwa doskonałego. Co jednak, gdy zwłoki szefa gangu nie chcą współpracować i pozostać ukryte? Wtedy dochodzi do serii zabawnych i niefortunnych wydarzeń, którym Antoine Brisebard będzie musiał sprostać.

Obejrzyj fragment:

Komedia francuska o nietrafionej inwestycji – Napad na bank (1964)

Właściciel małego sklepiku – Victor Garnier lokuje swoje całe oszczędności w akcje tajemniczej spółki. W transakcji pośredniczy świeżo poznany dyrektor banku. Niestety obiecująca inwestycja staje się fiaskiem. Victor postanawia się odgryźć i obrobić bank.

Obejrzyj fragment:

Komedia z Lousem de Funesem w roli rabina – Przygody Rabina Jakuba (1973)

Francuski biznesmen Victor Pivert jest zdecydowanym przeciwnikiem i antagonistą w kwestii Żydów. Jednak, gdy jego życie zaskakuje go niespodziewanymi wydarzeniami, Victor będzie musiał wcielić się w rolę rabina, aby ocalić swoje życie.

Obejrzyj fragment:

Komedia francuska o weselu sierżanta – Żandarm się żeni (1968)

Francuski sierżant Cruchot planuje wziąć ślub z owdowiałą kobietą. Jednak przyszły teść nie do końca jest przekonany co do słuszności wyboru jego córki. Czy wojskowy Cruchot dopnie swego i ożeni się mimo antypatii ojca kobiety?

Obejrzyj fragment:

Louis de Funes w legendarnej komedii o kosmitach – Żandarm i kosmici (1979)

Francuscy żandarmi wpadają na trop przybyszów z innej planety. Rozpoczyna się pościg w pogoni za kosmitami. Sprawa robi się trudna, gdy okazuje się, że pozaziemscy przybysze potrafią przybrać wygląd dowolnej osoby.

Obejrzyj fragment:

Komedia francuska o wcześniejszym przejściu do cywila – Żandarm na emeryturze (1970)

Francuski sierżant Cruchot wraz z przyjaciółmi zostaje wysłany na wcześniejszą emeryturę. Dużo wolnego daje się jednak wojskowym we znaki, którzy wchodzą w splot zabawnych wydarzeń.

Obejrzyj fragment:

Komedia francuska o podrzuconym dziecku – Człowiek orkiestra (1970)

Trener kobiecego zespołu tanecznego wydaje zakaz kontaktu z osobami przeciwnej płci. W krótkim czasie po wprowadzeniu restrykcji, despotyczny kierownik znajduje w swoim pokoju małego bobasa.

Obejrzyj fragment:

Jedna z najpopularniejszych komedii z Loisem de Funesem – Kapuśniaczek (1981)

Pewnego dnia dwóch starszych mężczyzn spotyka kosmitę. Zgorzkniali panowie zastanawiają się co zrobić z gościem z innej planety, a ten w tym czasie poznaje smak swojego nowego ulubionego dania – kapuśniaczku. Ten moment komplikuje sytuację życiową bohaterów.

Obejrzyj fragment:

https://www.youtube.com/watch?v=FJNh_VCv6gs

Komedia francuska o niecodziennym dziele sztuki – Człowiek z tatuażem (1968)

Felicien Mezeray otrzymuje ofertę negocjacji między amerykańskimi inwestorami a właścicielem niezwykłego, cennego obrazu. Jedyny problem tkwi w tym, że dzieło sztuki jest tatuażem znajdującym się na plecach żołnierza legii cudzoziemskiej. Stary wojskowy zgadza się na ściągnięcie tatuażu z pleców w zamian za drobną pomoc w postaci odremontowania jego starego domu na prowincji. Felicien z radością przystaje na ofertę, uznając ją za interes życia. Sprawa komplikuje się, gdy handlarz dziełami sztuki odkrywa, że przystał na remont średniowiecznego zamku.

Obejrzyj fragment:

https://www.youtube.com/watch?v=F-k-S96g45M

Kody CDA Premium w home.pl – dlaczego warto?

Kody przedpłacone to doskonała okazja, aby obejrzeć dobry film bez wychodzenia z domu. Jako oficjalny partner serwisu CDA Premium oferujemy kody pochodzące z legalnego źródła, gwarantujące pełny dostęp do biblioteki ponad 7000 legalnych filmów od dystrybutorów. Korzystając z oferty home.pl masz pewność, że:

  • Twój kod do serwisu CDA Premium jest unikalny;
  • Kod zostanie dostarczony od razu na skrzynkę email podaną podczas zamówienia;
  • Korzystasz z serwisu CDA Premium bez konieczności podpinania karty płatniczej – do oglądania filmów wystarczy kod dostarczony przez home.pl.

W home.pl znajdziesz karty prepaid do serwisu CDA Premium na okres 30 i 90 dni. Sprawdź szczegóły na https://home.pl/cda-pl-premium/.

Sprawdź również inne listy:

TAGI: / / /