Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Polecane filmy biograficzne z CDA Premium – co warto obejrzeć?

Polecane filmy biograficzne z CDA Premium – co warto obejrzeć?

Jeżeli szukasz ciekawych filmów biograficznych, sprawdź bibliotekę CDA.pl, gdzie wśród ponad 7000 filmów z polskim lektorem oraz napisami, znajdziesz najlepiej oceniane filmy do obejrzenia z rodziną lub przyjaciółmi. Dzięki współpracy CDA.pl oraz home.pl otrzymasz nielimitowany dostęp do kinowych hitów, seriali oraz projektów niezależnych. Sprawdź zestawienie 10 interesujących propozycji filmów biograficznych w rankingu TOP10 przygotowanego przez home.pl.

Jak uzyskać dostęp do CDA Premium?

Filmy i materiały wideo są dostępne bez reklam i limitów wyłącznie dla użytkowników CDA.pl, posiadających aktywne konto CDA Premium. Wybierz ofertę home.pl i uzyskaj nielimitowany dostęp do legalnych filmów online już od 66 gr dziennie.

Wybierz - przycisk

Film biograficzny z historią USA – Kamerdyner (2013)

Niesamowita, trzymająca w napięciu historia Eugene’a Allena – czarnoskórego kamerdynera w czasach, gdy w USA kolor skóry decydował o statusie społecznym. Film na długo pozostaje w pamięci jako wzruszający obraz walki o równość. Obraz zyskał m.in. 2 nominacje do nagrody BAFTA.

Link do filmu biograficznego w serwisie CDA PremiumKamerdyner (2013)

Obejrzyj zwiastun:

Oskarowy film biograficzny – Selma (2014)

W czasach, gdy w Stanach Zjednoczonych pochodzenie wpływało na pozycję społeczną, a społeczeństwo było podzielone ze względu na kolor skóry, Martin Luther King wyrusza w marsz z Selmy do Montgomery, aby wymusić na władzach poszanowanie praw do powszechnego głosownia.

Link do filmu biograficznego w serwisie CDA PremiumSelma (2014)

Obejrzyj zwiastun:

Film biograficzny o żonie zastrzelonego prezydenta USA – Jackie (2015)

Poruszający film biograficzny o Jacqueline Kennedy, żonie 35. Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jej życie jest pełne radosnych chwil, a sama tytułowa Jackie staje się ikoną lat 60. Szczęście Pierwszej Damy USA kończy się, gdy 22 listopada 1963 jej mąż zostaje śmiertelnie postrzelony podczas parady w Dallas na oczach swojej żony i tysięcy zgromadzonych widzów.

Link do filmu biograficznego w serwisie CDA PremiumJackie (2015)

Obejrzyj zwiastun:

Film biograficzny o polityce bez uprzedzeń – Obywatel Mlik (2008)

Dramat biograficzny nagrodzony wieloma nagrodami, w tym Oskarem za rolę Seana Pena. Przedstawia historię Harveya Milka – jednego z pierwszych otwarcie przyznających się do homoseksualizmu polityków, który został wybrany jako przedstawiciel władz miejskich Kalifornii.

Link do filmu biograficznego w serwisie CDA PremiumObywatel Milk (2008)

Obejrzyj zwiastun:

Film biograficzny o brytyjskiej premier – Żelazna Dama (2011)

Wielokrotnie nagradzany Oskarami film z Meryl Streep w roli głównej. Jedna z najbardziej wpływowych kobiet XX wieku – Margaret Thatcher, zanim stała się rozpoznawalna, żyła w świecie polityki zdominowanym przez mężczyzn. Krok po kroku pięła się po szczeblach politycznej kariery, aby u jej szczytu zostać premier Rządu Brytyjskiego, a tym samym jedną najbardziej rozpoznawalnych kobiet w nowożytnej historii.

Link do filmu biograficznego w serwisie CDA PremiumŻelazna Dama (2011)

Obejrzyj zwiastun:

Film biograficzny o kobiecie żyjącej u schyłku starożytnej kultury – Agora (2009)

Aleksandria w IV wieku naszej ery była jednym z ostatnich ośrodków wiedzy i nauki, skrywającym zbiory wiedzy starożytnych filozofów i wynalazców. Gdy w 391 roku wybuchają zamieszki między wyznawcami dawnych bogów a chrześcijanami, Hypatia próbuje uratować od zniszczenia i zapomnienia dorobek naukowy starożytnej nauki i filozofii.

Link do filmu biograficznego w serwisie CDA PremiumAgora (2009)

Obejrzyj zwiastun:

Film biograficzny o kubańskim dyktatorze – Che. Rewolucja (2008)

Che Guevara wraz z grupą oddanych mu kubańskich uchodźców przybywa do Kuby. W ciągu niespełna 2 lat udaje mu się stworzyć armię i na drodze rewolucji obalić dyktatorskie rządy Fulgencio Batisty. Z pomocą ZSSR i armii rewolucjonistów wprowadza na Kubie krwawy komunizm, którego skutki są odczuwalne do dziś.

Link do filmu biograficznego w serwisie CDA Premium Che. Rewolucja (2008)

Obejrzyj zwiastun:

Film biograficzny o ikonie mody – Coco Chanel (2009)

Biografia Coco Chanel to obraz z pozoru chłodnej i pragnącej sukcesu kobiety, która w głębi skrywa potrzebę posiadania prawdziwej miłości. Ikona stylu XX wieku jako jedna z pierwszych wprowadziła do kanonów mody krótkie fryzury, sztuczną biżuterię czy spodnie. W jej kreacjach chodziły gwiazdy kina i Pierwsze Damy światowych mocarstw, a metka Coco Chanel przez długi czas kojarzyć się będzie z poczuciem stylu i elegancji.

Link do filmu biograficznego w serwisie CDA PremiumCoco Chanel (2009)

Obejrzyj zwiastun:

Film biograficzny o modelce z Afryki – Kwiat Pustyni (2009)

W Somalii istnieje krwawy rytuał okaleczania młodych dziewczynek, który nie tylko pozbawia je kobiecości, ale również często kończy się śmiercią. Waris Dire jako młoda dziewczynka ucieka z somalijskiej wioski do Londynu, gdzie podejmuje pracę w charakterze sprzątaczki w domu ambasadora. Po latach, gdy Waris dorasta dostrzega ją fotograf, który odmienia jej życie. Od tego momentu kobieta zdobywa nie tylko światowe wybiegi mody i okładki magazynów, ale również walczy o zaprzestanie praktykowania niehumanitarnych zabiegów na dzieciach.

Link do filmu biograficznego w serwisie CDA PremiumKwiat Pustyni (2009)

Obejrzyj zwiastun:

Film biograficzny o zderzeniu obyczajów – Weekend z królem (2012)

W erze konfliktów i wielkich wojen, brytyjski król Jerzy VI wraz z małżonką wyruszają w podróż dyplomatyczną do USA przekonać amerykańskiego prezydenta Roosevelta do włączenia się w europejski konflikt zbrojny. Gdy starodawna etykieta dworska spotka się z luźnym amerykańskim podejściem dojdzie do serii zabawnych nieporozumień, które mogą postawić na włosku militarny sojusz.

Link do filmu biograficznego w serwisie CDA PremiumWeekend z królem (2012)

Obejrzyj zwiastun:

Kody CDA Premium w home.pl – dlaczego warto?

Kody przedpłacone to doskonała okazja, aby obejrzeć dobry film bez wychodzenia z domu. Jako oficjalny partner serwisu CDA Premium oferujemy kody pochodzące z legalnego źródła, gwarantujące pełny dostęp do biblioteki ponad 7000 legalnych filmów od dystrybutorów. Korzystając z oferty home.pl masz pewność, że:

  • Twój kod do serwisu CDA Premium jest unikalny;
  • Kod zostanie dostarczony od razu na skrzynkę email podaną podczas zamówienia;
  • Korzystasz z serwisu CDA Premium bez konieczności podpinania karty płatniczej – do oglądania filmów wystarczy kod dostarczony przez home.pl.

W home.pl znajdziesz karty prepaid do serwisu CDA Premium na okres 30 i 90 dni. Sprawdź szczegóły na https://home.pl/cda-pl-premium/.

Sprawdź również inne listy:

TAGI: / / /