Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Filmy i seriale podobne do The Last of Us – poznaj produkcje o postapokalipsie i katastrofach

Filmy i seriale podobne do The Last of Us – poznaj produkcje o postapokalipsie i katastrofach

Serial The Last of Us na HBO Max stał się jednym z największych hitów 2023 roku na platformach streamingowych. Poziom wykonania, gra aktorska i przede wszystkim wierność w stosunku do gry sprawiły, że ludzie zaczęli – w oczekiwaniu na kolejne odcinki – szukać innych, podobnych tytułów, traktujących o postapokalipsie.

W naszym zestawieniu znajdziesz filmy i seriale, które (podobnie jak The Last of Us) dotykają problemów ludzkich w obliczu katastrofy i walki o przetrwanie. Wszystkie tytuły są dostępne w usłudze CDA Premium, w której znajdziesz także pakiet programów telewizyjnych.

Serial The Last of Us - propozycje inne filmów i seriali o apokalipsie, zombie i katastrofach.
Zdjęcie promocyjne serialu The Last of Us na HBO Max.

Alternatywy dla The Last of Us – filmy i seriale, na które warto rzucić okiem

Co charakteryzuje The Last of Us? To przede wszystkim historia o demonach, które drzemią w ludziach przy kryzysowych sytuacjach. I choć ta fascynująca gra (oraz serial na niej oparty) jest jedyna w swoim rodzaju, to warto sprawdzić inne produkcje, które traktują o tajemniczych wydarzeniach, wpływających na mieszkańców – epidemiach wirusa, trzęsieniach ziemi, apokalipsie itp. Co warto obejrzeć?

Zombie Express (Train to Busan)

Na początek propozycja dla widzów o mocnych nerwach, prosto z Korei Południowej. W stolicy kraju, Seulu, wybucha epidemia wirusa, która zmienia ludzie w zombie. Ale nie tylko na ulicach zaczyna się wojna o przetrwanie. Swoją walkę muszą stoczyć pasażerowie pociągu jadącego do miasta Busan. Problemem jest nie tylko rosnąca liczba zainfekowanych, ale także sam fakt, że pociąg jest w ciągłym ruchu, co uniemożliwia ucieczkę.

Co łączy Zombie Express z The Last of Us: epidemia zamieniająca ludzi w potwory, walka o przetrwanie.

Link do filmu na CDA Premium – Zombie Express
Obejrzyj film dzięki karcie podarunkowej z pakietem TV – zamów kod dostępu do CDA Premium + TV

Alone

Samotny mężczyzna w wyniku epidemii wirusa barykaduje się w mieszkaniu i czeka na moment, kiedy będzie mógł swobodnie wyjść z budynku bez ryzyka ataku ze strony zombie. Kolejne dni sprawiają, że bohaterowi zaczyna brakować jedzenia. Dlatego też opuszcza swój pokój i postanawia wyruszyć na inne piętra, aby zdobyć odpowiednie środki. To, co spotka na swojej drodze, zmieni jego taktykę walki o przetrwanie.

Co łączy Alone z The Last of Us: walka z epidemią zainfekowanych ludzi, samotność bohaterów.

Link do filmu na CDA Premium – Alone
Obejrzyj film „Alone” w usłudze CDA z pakietem TV – zamów kod dostępu do CDA Premium + TV

Wrota Piekła (The Devil Below)

Do opuszczonego w Apallachach miasteczka wyrusza ekspedycja geologów, którzy chcą zbadać tajemnicze zjawiska, związane z wstrząsami. Na miejscu przychodzi im stawić czoła niszczycielskiej sile, która od wielu lat znajdowała się pod ziemią małej kopalni. Z pomocą przychodzą im dwaj okoliczni mieszkańcy.

Co łączy Wrota Piekła z The Last of Us: opuszczone miasteczka, posępny krajobraz, mała liczba bohaterów.

Link do filmu na CDA Premium – Wrota Piekła
Obejrzyj film nawet na 3 urządzeniach w usłudze CDA- zamów kod dostępu do CDA Premium + TV

Tunel (Tunnel)

Norweska superprodukcja, która może i nie dotyka tematu zombie, ale z pewnością gwarantuje duże emocje związane z survivalem. W nowo otwartym tunelu pod górą dochodzi do groźnego wypadku ciężarówki, który rozpoczyna całą sekwencję niefortunnych zdarzeń. Ich efektem jest zablokowanie wjazdu i wyjazdu oraz powódź. Siły ratownicze postawione pod ścianą mają ograniczone możliwości dotarcia do setek osób, którym grozi śmierć.

Co łączy Tunel z The Last of Us: intensywna akcja, walka o przetrwanie.

Link do filmu na CDA Premium – Tunel
Obejrzyj film „Tunel” z kodem dostępu do CDA Premium + TV

Te ostatnie godziny (These Final Hours)

W naszym zestawieniu to produkcja chyba najbardziej podobna do The Last of Us, ale posiada kilka elementów, które wyróżniają ją wśród tytułów z tego gatunku. Akcja rozgrywa się w Australii, która „oczekuje” na kataklizm w postaci uderzenia komety nieopodal wybrzeża. Incydent ten skończy się śmiercią wszystkich mieszkańców naszej planety. Główny bohater, mając do dyspozycji zaledwie kilka godzin życia, postanawia wyruszyć na imprezę wieńczącą żywot mieszkańców. Po drodze ratuje jednak małą dziewczynkę, co zmienia jego plany.

Co łączy Te ostatnie godziny z The Last of Us: apokaliptyczna wizja, duet bohaterów (dorosły i dziecko), mroczna strona ludzi.

Link do filmu na CDA Premium – Te ostatnie godziny
Obejrzyj film „Te ostatnie godziny” dzięki karcie z dostępęm do CDA Premium + TV

Niemożliwe (The Unthinkable)

Szwecja pada ofiarą tajemniczego ataku, który został wymierzony przez niezidentyfikowanego przeciwnika. Paraliż komunikacji, zniszczone miasta i spóźnione reakcje władz sprawiają, że mieszkańcy uciekają do bunkrów, schronów i lasów, aby przeżyć kataklizm. Alex, młody mężczyzna, postanawia uratować nie tylko siebie, ale również swoją miłość – Annę. Nie przewiduje jednak, że dotarcie do ukochanej będzie trudniejsze niż przewidywał.

Co łączy Niemożliwe z The Last of Us: tajemnica stojąca za powodem apokalipsy, odwaga bohaterów.

Link do filmu na CDA Premium – Niemożliwe
Obejrzyj film „Niemożliwe” dzięki karcie z pakietem TV – zamów kod dostępu do CDA Premium + TV

Wstrząs (Aftershock)

W wyniku trzęsienia ziemi w chińskim Tangshan traci życie ponad 200 tysięcy ludzi. Wśród ocalałych znajdują się rozdzielone bliźnięta, które muszą znaleźć sposób i drogę, aby do siebie wrócić. Azjatycka superprodukcja oparta na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w 1976 roku. Trzęsienie to zostało uznane za jedne z najbardziej tragicznych w nowożytnej historii.

Co łączy Wstrząs z The Last of Us: dramaty bohaterów, duża liczba ofiar, kataklizm.

Link do filmu na CDA Premium – Wstrząs
Obejrzyj film z legalnego źródła – zamów kod dostępu do CDA Premium + TV

Inne seriale i filmy, które warto obejrzeć na CDA Premium

The Last of Us to niewątpliwie hit, a powyższe produkcje mogą umilić Ci czas oczekiwania na kolejne odcinki. Jeżeli jednak szukasz innych gatunków oraz propozycji na wieczorne seanse – zajrzyj do naszych innych zestawień, które będą przydatne. Zapoznaj się z przewodnikami:

TAGI: / / /