Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jakie filmy nominowane do Oscara warto obejrzeć na CDA Premium? 10 polecanych tytułów.

Jakie filmy nominowane do Oscara warto obejrzeć na CDA Premium? 10 polecanych tytułów.

Co roku amerykańska akademia filmowa nagradza kilkanaście produkcji statuetkami złotego rycerza. I choć często na pierwszych stron gazet widzimy walkę między filmami, które dopiero trafiają do kin, to warto czasami cofnąć się do przeszłości. Dzięki CDA Premium masz taką okazję. Poznaj listę 10 filmów, które otrzymały nominacje do Oscarów w ostatnich kilkudziesięciu latach i nadrób klasykę, którą docenili krytycy oraz widownia.

Wskazówka – pamiętaj, że abonament na CDA nie wymaga dodania karty płatniczej. Skorzystaj z naszego poradnika dostępu do CDA Premium bez stałej subskrypcji.

Polecane filmy z nominacją do Oscarów dostępne na CDA

W bazie serwisu CDA Premium znajduje się kilkadziesiąt filmów, które w przeszłości były nominowane do Oscarów, a nawet taką nagrodę zdobyły. Specjalnie dla Ciebie wyselekcjonowaliśmy produkcje, które zyskały rozgłos, a jednocześnie oferują ciekawą fabułę i przesłanie.

Pola śmierci (The Killing Fields)

Sydney Schanberg to dziennikarz gazety „New York Times”, który relacjonuje wojnę domową w Kambodży. Razem z lokalnym reporterem, Dith Pranem, opisuje tragedię i szaleństwo konfliktu. Kiedy oddziały amerykańskie zaczynają się wycofywać, Pran wysyła z nimi swoją rodzinę, lecz sam pozostaje, aby pomóc Schanbergowi w relacjonowaniu wydarzeń. Amerykański korespondent i jego pomocnik będą świadkami przejmowania władzy przez Czerwonych Khmerów, co będzie miało przełożenie na losy bohaterów – Pran trafia bowiem do obozu pracy. Film zdobył 3 Oscary w 1985 roku.

Nominacje do Oscara: 7 (Najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepsze zdjęcia, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepszy montaż)

Aby obejrzeć film Pola Śmierci, zamów kod podarunkowy do CDA Premium.

Pożegnania (Departures)

Daigo to wiolonczelista z rozwiązanego zespołu, które chce jak najszybciej odnaleźć się w nowej rzeczywistości oraz zdobyć pracę. W tym celu postanawia wrócić z żoną do rodzinnego miasta. W trakcie poszukiwań nowej fuchy znajduje ogłoszenie z tytułem „Pożegnania”, mając w głowie, że chodzi o wykonywanie obowiązków w biurze podróży. Na miejscu okazuje się, że tak naprawdę jest to praca przy przygotowywaniu ciał zmarłych do pogrzebu. Mimo początkowej niechęci oraz sprzeciwu bliskich, Daigo odnajduje w tym powołanie. Wrażliwa dusza muzyka ułatwia mu pełnienie roli przewodnika między życiem, a śmiercią.

Nominacje do Oscara: 1 (Najlepszy film zagraniczny)

Aby obejrzeć film Pożegnania, zamów kod podarunkowy do CDA Premium.

The Hurt Locker. W pułapce wojny

The Hurt Locker przedstawia losy wojenne elitarnych żołnierzy, specjalizujących się w rozbrajaniu bomb. Nowy sierżant, William James dołącza do misji i od razu zaskakuje swoich podwładnych – jego specyficzne metody działania sprawiają, że każda akcja saperska to prawdziwa gra o życie.

Nominacje do Oscara: 9 (Najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz oryginalny, zdjęcia, montaż, muzyka, dźwięk, montaż dźwięku)

Aby obejrzeć film The Hurt Locker, zamów kod podarunkowy do CDA Premium.

Wrestler (The Wrestler)

Randy Robinson był kiedyś obiecującym zawodnikiem wrestlingu. Niestety, podupadające zdrowie nie pozwoliło mu na stałe zagościć w panteonie gwiazd tego amerykańskiego sportu. Na domiar złego zaniedbał relacje z córką i teraz stara się je odbudować jednocześnie pracując w sklepie spożywczym. Kiedy jednak trafia się okazja, aby na chwilę wrócić na ring i odbyć walkę z legendarnym wrogiem – bohater postanawia zrobić wszystko, aby przywrócić swojej karierze sportowej blask. Nawet kosztem życia.

Nominacje do Oscara: 2 (Najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepsza aktorka drugoplanowa)

Aby obejrzeć film The Wrestler, zamów kod podarunkowy do CDA Premium.

Kochankowie z Księżyca (Moonrise Kingdom)

Para zakochanych w sobie nastolatków postanawia uciec z miejscowości, w której się wychowali. W ślad za Samem i Suzy ruszają rodzicie dziewczynki oraz twardy w działaniu kapitan Sharp. Poszukiwania zaginionych dzieciaków stają się szansą dla bohaterów oraz śledczych do przeżycia niezwykłej przygody podczas gorącego lata 1965 roku.

Nominacje do Oscara: 1 (Najlepszy scenariusz oryginalny)

Aby obejrzeć film Kochankowe z Księżyca, zamów kod podarunkowy do CDA Premium.

Za wszelką cenę (Million Dollar Baby)

Maggie Fitzgerald to ambitna i pełna pasji bokserka, które pragnie zostać mistrzynią w swojej kategorii. W tym celu prosi o pomoc Frankiego Dunna, podstarzałego i doświadczonego trenera. Nieco zgorzkniały i wypalony nestor początkowo odmawia kobiecie, ale po namyśle postanawia ją trenować. Ta okazuje się wyjątkowym talentem oraz wymarzonym kompanem, który wypełnia pustkę w życiu mężczyzny.

Nominacje do Oscara: 7 (Najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepsza aktorska pierwszoplanowa, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz adaptowany, montaż)

Aby obejrzeć film Za wszelką cenę, zamów kod podarunkowy do CDA Premium.

Gracz (The Player)

Dyrektor hollywoodzkiego studia, Griffin Mill, obraca się wokół znanych aktorów i celebrytów. Ma za sobą wiele sukcesów, a branża zdaje się nie mieć przed nim tajemnic. Kiedy jednak musi stanąć do pojedynku o posadę ze swoim konkurentem, w jego życiu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Przypominają one wydarzenia ze historii produkowanych przez niego hitów. Co w tej satyrze na biznes filmowy jest scenariuszem, a co prawdziwym życiem?

Nominacje do Oscara: 3 (Najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz, najlepszy montaż)

Aby obejrzeć film Gracz, zamów kod podarunkowy do CDA Premium.

Tajemnica Filomeny (Philomena)

Irlandzka nastolatka Filomena Lee zachodzi w ciążę. Aby nie wywołać skandalu, trafia do domu zakonnego, w którym rodzi dziecko. Te zostaje decyzją zakonnic oddane do adopcji. 50 lat później bohaterka postanawia odnaleźć swojego syna, w czym pomaga jej dziennikarz śledczy Martin.

Nominacje do Oscara: 4 (Najlepszy film, najlepsza aktorska, najlepsza muzyka, najlepszy scenariusz adaptowany)

Aby obejrzeć film Tajemnica Filomeny, zamów kod podarunkowy do CDA Premium.

Miasto Boga (City of God)

Poruszająca historia dwójki nastolatków, którzy żyją w slumsach Rio de Janeiro. Jeden z nich wybrał ścieżkę przestępcy i członka gangu, który para się sprzedażą narkotyków. Drugi, bardziej introwertyczny o imieniu Busca Pe zakochał się w fotografii i poszedł w kierunku tworzenia sztuki Losy obu bohaterów splatają się w momencie, gdy 2 rywalizujące ze sobą gangi zaostrzają konflikt na fawelach.

Nominacje do Oscara: 4 (Najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepszy montaż, najlepsze zdjęcia)

Aby obejrzeć film Miasto Boga, zamów kod podarunkowy do CDA Premium.

Projekt Floryda (The Florida Project)

Fabuła opowiada o losach 6-letniej Monnee oraz jej matki Ashley. Obie mieszkają w podupadającym motelu Magic Castle, który znajduje się nieopodal parku rozrywki. Dzięki temu dziewczynka może każdego dnia przenosić się w fantastyczny i pełen pozytywnych emocji świat, w czym pomagają jej 2 koledzy z podwórka. Na przeciwległym biegunie znajduje się jej matka, która ledwo wiąże koniec z końcem. Ze względu na liczne zaniedbania traci szansę na normalną pracę, co rodzi pewne konsekwencje związane z potencjalną utratą praw do opieki nad córką.

Nominacje do Oscara: 1 (Najlepszy aktor drugoplanowy)

Aby obejrzeć film Projekt Floryda, zamów kod podarunkowy do CDA Premium.

Inne filmy z CDA, które warto zobaczyć

Serwis CDA to nie tylko filmy oscarowe, ale także tysiące innych tytułów, które umilą Ci wieczór. Niska cena abonamentu, możliwość opłacenia dostępu poprzez kod podarunkowy to tylko przykładowe zalety tej platformy. Sprawdź inne listy z polecanymi produkcjami, które reprezentują inne gatunki filmowe:

TAGI: / /