Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

home.pl #news odc. 6 – kody do CDA Premium, aktualizacje Edge, Windows Defender na smartfony

home.pl #news odc. 6 – kody do CDA Premium, aktualizacje Edge, Windows Defender na smartfony

W cyklu home.pl #news posłuchasz najnowszych wiadomości ze świata nowych technologii, które mają wpływ na rozwój Twojej firmy. Bądź na bieżąco z nowościami ze świata technologii dla biznesu i obserwuj nasz kanał na Youtube. Zapraszamy do obejrzenia 6 odcinka.

home.pl #news – odcinek 6

Materiał przypadł Ci do gustu? Udostępnij go i dodaj nasz kanał do subskrybowanych. Wystarczy, że najedziesz kursorem na logo kanału i klikniesz na przycisk Subskrybuj:

Kody do CDA Premium w home.pl

Kody do serwisu CDA Premium już dostępne w home.pl. Dzięki współpracy home.pl i portalu CDA już dziś możesz uzyskać legalny dostęp do biblioteki ponad 7000 filmów. Oglądaj kinowe hity, seriale czy produkcje niezależne w zaciszu swojego domu.  Jeżeli nie wiesz co wybrać, obserwuj blog home.pl – regularnie będziemy umieszczać zestawienia polecanych filmów online!

Fala phishingu w Polsce – fałszywe wiadomości z ZUS i Ministerstwa Finansów

W ostatnim czasie przez Polskę przetoczyła się fala phishingu, podszywająca się pod ZUS i ministerstwo finansów. Jeżeli w ostatnim czasie otrzymałeś SMS z informacją o długu skarbowym lub email zawierający informację o niedopłacie składki ubezpieczeniowej – uważaj, to phishing. Zachowaj czujność, nie otwieraj załączników ani nie odpisuj na wiadomość – może to spowodować wyciek Twoich danych lub kradzież pieniędzy.

Niebezpieczna luka w przeglądarce Google Chrome

Google poinformował o wypuszczeniu nowej, krytycznej aktualizacji dotyczącej luk bezpieczeństwa wykrytych w przeglądarce internetowej Chrome. Nowa aktualizacja została przygotowana dla użytkowników komputerów stacjonarnych oraz laptopów z systemami operacyjnymi Windows, MacOS i Linux. Aktualizacja przeglądarki Google Chrome jest więc bardzo wskazana.

600 niebezpiecznych aplikacji usuniętych z Google Play

Google nie od dziś walczy z cyberprzestępczością i złośliwym oprogramowaniem kryjącym się w Internecie. Tym razem prewencyjne działania zostały skierowane przeciwko deweloperom dystrybuującym szkodliwe aplikacje w Google Play. Zawierały one złośliwe reklamy, które wyświetlały się nie tylko w aplikacji, ale również w ekosystemie Android. Dowiedz się, jak działa adware w Google Play.

Edge Chromium z modułem ostrzegającym przed phishingiem

Nowa przeglądarka Microsoftu posiada wiele zabezpieczeń i ustawień chroniących prywatność użytkowników. Nowa funkcja, oparta o wyszukiwarkę Bing, ma na celu powstrzymanie ataków phishingowych poprzez weryfikacje autentyczności adresów witryn internetowych. Po wpisaniu znanego adresu z błędem lub kliknięciu podejrzanego linku, komunikat przeglądarki nie tylko ostrzeże przed zagrożeniem i zablokuje wejście na stronę. Funkcja ochrony przed phishingiem to nie jedyna zaleta nowej przeglądarki Microsoftu. Sprawdź, jak nowe narzędzie wpływa na wydajność komputera w naszym teście przeglądarek.

Windows Defender dla systemów mobilnych

Microsoft niebawem wprowadzi swoje zabezpieczenia na smartfony. Mobilna wersja Windows Defender trafi na systemy iOS i Android do końca bieżącego roku. Podobnie jak w przeglądarce Edge, oprogramowanie antywirusowe będzie kładło duży nacisk na zabezpieczenia przed phishingiem.

Jak zarządzać prywatnością w rozwiązaniach od Google?

Jeśli korzystasz z usług Google jak G Suite, YouTube czy Gmail, możesz skontrolować jakie dane są zbierane o Twojej aktywności w sieci. Nowe narzędzie pozwala miedzy innymi dostosować personalizację reklam czy dostosowanie widoczności treści w portalach internetowych. Narzędzie dostępne jest dla korzystających z darmowych usług Google oraz użytkowników pakietu G Suite.

Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem chmurowych narzędzi dla biznesu, skorzystaj z kalkulatora korzyści usługi G Suite.

Tryb ciemny i nowa szata graficzna w OneDrive na Android

Aplikacja OneDrive na Android otrzymuje sporą aktualizację interfejsu. Przede wszystkim, Microsoft wprowadził tryb ciemny, co na pewno ucieszy właścicieli Androidów z ekranami OLED. Drugą, znaczną zmianą jest wprowadzenie szaty graficznej Fluent Design – poprawione zostały czcionki, wygląd ikon oraz ogólne doświadczenie użytkownika w aplikacji. Dodatkowo, w aktualizacji OneDrive znalazły się też poprawki mobilnej obsługi plików PDF.

Aktualizacja szaty graficznej Office dla iOS w programie Insider

Kilka nowości także otrzymały aplikacje Office 365 na iOS. W nowej aktualizacji Office Insider znalazły się między innymi: funkcja dyktowania tekstu w Word, nowy widok kart w Excel i poprawione rysowanie kształtów w PowerPoint.