Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Polecane motywy DIVI dla WordPressa – strony dla edukacji

Polecane motywy DIVI dla WordPressa – strony dla edukacji

Edukacja kojarzy się najczęściej ze szkołą i ścieżką naszego rozwoju w młodzieńczych latach. Branża edukacyjna kryje w sobie jednak o wiele większy potencjał niż tradycyjne tworzenie strony WWW dla szkoły lub placówki wychowawczej. Szkolenia, kursy, gotowe poradniki do kształcenia to tylko przykłady jak można zbudować swój biznes w oparciu o popyt na wiedzę. Do tego celu przyda się estetyczny serwis wykonany na własnym hostingu internetowym za pomocą WordPressa. W tym tekście poznasz gotowe rozwiązania oparte na kreatorze DIVI – popularnym dodatku do CMS WordPress, z którego korzystają tysiące użytkowników na całym świecie.

Czym jest DIVI?

DIVI jest jednym z najpopularniejszych kreatorów stron internetowych dla WordPressa. Sam WordPress jest systemem zarządzania treścią, ale to właśnie za pomocą DIVI (jako oddzielna wtyczka/plugin) szybciej stworzysz stronę o dowolnym przeznaczeniu – serwis informacyjny, stronę-wizytówkę, blog, sklep i wiele więcej. DIVI działa jak tzw. page builder, a więc do jego użytkowania nie jest wymagana dodatkowa wiedza programistyczna.

DIVI jest wtyczką płatną, bez opcji wersji demonstracyjnej. Aby z niej skorzystać – musisz skierować się na oficjalną stronę internetową z oprogramowaniem i zakupić odpowiednią licencję. Licencja jest dostępna w 2 wariantach cenowych:

  • 89$ – w tej cenie otrzymujesz licencję z rocznym wsparciem i aktualizacjami. Ważne – po wygaśnięciu licencji wtyczka i strona internetowa zbudowana na DIVI będzie działać dalej.
  • 289$ – jest to licencja wieczysta, a więc z zachowanym wsparciem i aktualizacjami wtyczki w kolejnych latach.

Wybór zależy oczywiście od tego, czego aktualnie potrzebujesz. Budujesz jedną stronę firmową lub startujesz z własnym biznesem? Dobrym pomysłem jest licencja roczna. Jeżeli jesteś firmowym informatykiem, webmasterem lub freelancerem to warto pomyśleć o licencji wieczystej.

Gdzie znajdują się motywy do DIVI?

Wszystkie motywy są dostępne w zasobach wtyczki, a konkretnie w bibliotece motywów/szablonów po uruchomieniu narzędzia w kokpicie WordPressa.

Zakłada biblioteki motywów w Divi

Motywy DIVI do WordPressa o tematyce edukacyjnej

Poniższe motywy, które znajdziesz we wtyczce DIVI zostały opracowane specjalnie dla branży edukacyjnej o rozmaitym przeznaczeniu. Pamiętaj, że każdy z motywów możesz edytować i dostosować do własnych potrzeb.

Motyw DIVI dla szkół – Elementary School

Motyw WordPress do DIVI - szablon edukacyjny

Mimo, że nazwa sugeruje, iż jest on kierowany do szkół podstawowych to warto na niego spojrzeć jak na bazę pod stronę internetową dla innych instytucji edukacyjnych m.in. placówek dla dzieci lub szkół ponadpodstawowych. Dlaczego?

Znajdziemy tutaj konkretny i dobrze zbudowany tzw. landing page oraz podstronę „Programs”, które możemy świetnie wykorzystać podczas naborów i rekrutacji. Jako, iż motyw jest dedykowany WordPressowi, to nie mogło też zabraknąć bloga, który w tym przypadku posłuży jako zapis aktualności z życia szkoły, informacje o zebraniach, czy konkursach.

Link do podglądu motywu w wersji demo: https://www.elegantthemes.com/layouts/education/elementary-school-landing-page

Motyw DIVI dla nauczycieli języków obcych – Language School

Motyw WordPress do DIVI - szkoła językowa

Interesująca pozycja dla szkół językowych lub korepetytorów, którzy specjalizują się w nauce języków obcych. Szablon swoimi sekcjami mocno sugeruje integrację i linkowanie z zewnętrznymi platformami do e-learningu. Może być to bardzo przydatne w rozwoju biznesu, jeżeli korzystasz z komunikatorów internetowych Google Meet lub Microsoft Teams.

Podlinkowanie strony w różnych miejscach w Internecie (m.in. w social media) pomoże w spopularyzowaniu strony – dzięki temu potencjalny klient znajdzie wszystkie informacje o szkole językowej w pigułce.

Link do podglądu motywu w wersji demo: https://www.elegantthemes.com/layouts/education/language-school-landing-page/live-demo

Motyw DIVI dla szkół jazdy – Driving School

Motyw WordPress do DIVI - szkoła jazdy

Prawo jazdy z roku na rok jest coraz bardziej powszechne. Jednak kto z nas nie zmagał się z dylematem, którą szkołę jazdy wybrać? Owszem, główne pozyskiwanie klientów odbywa się „z polecenia”, czyli od przyjaciół, rodziny itd. Często zapytania pojawiają się też na forach i grupach na Facebooku.

Zastanówmy się jednak, jak bardzo wzrosłaby efektywność pozyskiwania klientów, gdy taka szkoła posiadałaby własną stronę internetową wraz ze skrzynkami mailowymi we własnej domenie. Jest to z pewnością atut w momencie, gdy konkurujemy z inną szkołą jazdy, której budowa wizerunku opiera się wyłącznie na darmowym fanpage’u. Motyw DIVI o nazwie Driving School ułatwi Ci przedstawienie oferty dla przyszłych kursantów. Czym wyróżnia się na tle innych motywów? Przede wszystkim dużymi, prostokątnymi kształtami zdobiącymi styl wizualny witryny, a także nakładającymi się na siebie sekcjami. Efekt? Nowocześnie, a tym samym prosto i czytelnie wyeksponowane treści z kluczowymi informacjami.

Link do podglądu motywu w wersji demo: https://www.elegantthemes.com/layouts/business/driving-school-landing-page/live-demo

Motyw DIVI dla edukacyjnych podcastów – Podcasts

Motyw WordPress do DIVI dla podcastów

Przekazywanie swojej wiedzy za pomocą podcastów to nowoczesna i łatwa forma dotarcia do nowej grupy odbiorców. Coraz chętniej decydują się na nią osoby nawet nie posiadające dużej wiedzy technicznej. A to wszystko dzięki platformom streamingowym, które ułatwiają komunikację ze światem i przekazywanie wiedzy za pomocą gotowych audycji. DIVI wychodzi naprzeciw tym potrzebom oferując szablon Podcasts dedykowany wszystkim podcasterom oraz specjalistom budującym swoją markę osobistą w sieci.

Link do podglądu motywu w wersji demo: https://www.elegantthemes.com/layouts/education/podcast-landing-page/live-demo

Motyw DIVI dla kursów gastronomicznych – Cooking School

Motyw WordPress do DIVI dla kursów gastronomicznych

Cooking School to motyw udowadniający, że można połączyć przyjemne z pożytecznym: naukę z gotowaniem. Jego kluczową zaletą są dobrze ulokowane elementy graficzne tj. zdjęcia, które będą budować Twoją wiarygodność jako eksperta w dziedzinie gastronomii. Im lepiej gotujesz tym ładniejsze będą potrawy, a to one są głównym bohaterem tej strony. Oprócz tego na użytkowników czeka estetyczna i czytelna sekcja z zamawianiem kursu oraz landing page z formularzem do wysłania zapytania.

Link do podglądu motywu w wersji demo: https://www.elegantthemes.com/layouts/education/cooking-school-landing-page/live-demo