Dobre filmy muzyczne to nie tylko perfekcyjna ścieżka dźwiękowa, ale również ciekawa historia. Przygotowaliśmy więc zestawienie najlepszych propozycji, które obejrzysz w serwisie CDA Premium. Zobacz, jakie produkcje z nutą w tle warto dodać do swojej listy kinomaniaka.
Jeśli chcesz obejrzeć dobry film muzyczny bez reklam i limitów, skorzystaj z kodów przedpłaconych CDA Premium. Dzięki temu otrzymasz dostęp do legalnych filmów online już od 66 groszy dziennie klikając w poniższy przycisk:
Polecane filmy muzyczne na CDA Premium
Nie trzeba być zawodowym muzykiem, by docenić bardziej lub mniej współczesne kino na temat tej dziedziny sztuki. W naszym zestawieniu znajdziesz filmy dotyczące jazzu, rapu, klasycznego rocka oraz śpiewu.
Whiplash (2014)
Whiplash to nagrodzony 3 Oscarami przebój o młodym i ambitnym perkusiście Andrew (Miles Teller), który za wszelką cenę pragnie dołączyć do czołówki najwybitniejszych artystów muzyki jazzowej. Dużym krokiem w jego karierze wydaje się dołączenie do szkolnej orkiestry, prowadzonej przez agresywnego nauczyciela Terence’a (J.K. Simmons). Między bohaterami dochodzi do wielu konfrontacji, a natarczywa i ekspresyjna osobowość szkoleniowca powoduje, że Andrew doskonali swoje umiejętności. Dzieje się tak jednak kosztem życia prywatnego.
Pitch Perfect (2012)
Film, w którym nie usłyszymy praktycznie żadnego instrumentu poza… głosem. Pitch Perfect opowiada historię dziewczyny o imieniu Beca (Anna Kendrick), która na początku studiów na uniwersytecie wstępuje do grupy wokalnej. Śpiewając a capella drużyna „The Bellas” zachodzi bardzo daleko w stanowych zawodach, dzięki czemu może konkurować z najlepszymi zespołami.
Amadeusz (1984)
Legendarna pozycja od węgierskiego mistrza Milosa Formana. Amadeusz, to opowieść o dwudziestosześcioletnim Mozarcie, który właśnie przybył do Wiednia w celu prezentacji swojej twórczości. Jego osoba i sama obecność drażni nadwornego kompozytora, co prowadzi o zaciekłej rywalizacji między artystami.
Amadeusz zdobył 8 Oscarów i 26 innych nagród, a za udźwiękowienie filmu odpowiada m. in. Christopher Newman.
Jesteś Bogiem (2012)
Film muzyczny z polskiego podwórka. Muzyczny dramat o historii grupy Paktofonika, do której należał Magik, Rahim i Fokus. Kiedy 3 przyjaciele zakładają zespół, nie podejrzewają, że ich utwory zmienią oblicze polskiego hip-hopu, stając się głosem młodego pokolenia. W rolach głównych Marcin Kowalczyk, Dawid Ogrodnik i Tomasz Schuchardt.
Skazany na bluesa (2005)
Kolejna polska opowieść o burzliwym życiu lidera i wokalisty grupy Dżem – Ryszarda Riedla (Tomasz Kot). Muzyka i charyzmatyczna osobowość, dzięki którym zyskał miliony fanów oraz walka z nałogiem stały się znakiem czasu dla milionów Polaków.
Film w 2006 roku został nagrodzony Orłem za najlepsze kostiumy oraz otrzymał nominację do najlepszej głównej roli męskiej i kobiecej: Tomasz Kot i Jolanta Fraszyńska.
John Lenon. Chłopak znikąd (2009)
Co było przed The Beatles? Marzenia o przygodzie z rockiem! Dzięki Chłopakowi znikąd (Nowhere Boy) po raz pierwszy możemy obejrzeć historię młodości Johna Lennona, który jako 15-latek odkrywa miłość do muzyki, zaszczepioną mu przez jego mamę. Kapryśny John odnajduje swój głos i razem z The Beatles staje się ikoną światowej muzyki.
Zacznijmy od nowa (2013)
To produkcja nie tylko dla fanów dobrych brzmień, ale też pozytywnych i komediowych historii. Producent muzyczny z Manhattanu (Mark Ruffalo) powoli traci kontakt z rzeczywistością – rozstaje się z żoną, oddala się od dorastającej córki, dodatkowo zostaje wyrzucony z pracy. Zrządzenie losu sprawia, że w małej knajpie poznaje Grettę (Keira Knightley) – początkującą, choć obiecującą piosenkarkę i kompozytorkę. To spotkanie na zawsze odmienia życie tych dwojga.
Ray (2004)
Ray to historia legendy jazzu i bluesa, Raya Charlesa – niewidomego wokalisty i pianisty, który pomimo niepełnosprawności zdobył ogromną sławę. W filmie poznajemy bohatera w różnych momentach kariery. Nie brakuje tu kadrów z jego dzieciństwa w Albanie, gdzie uczy się nut zapisanych językiem Braille’a, a także późniejszych występów na wielkich, amerykańskich scenach, gdy toczył walkę z rasizmem, uzależnieniem i nieudanymi związkami.
Sing (2016)
Dzieci również mają swoje filmy muzyczne. Przy Sing bawić się będą zarówno młodsi jak i starsi widzowie. Teatr, prowadzony przez życzliwego koalę Bustera Moona, popada w finansowe tarapaty. Aby ocalić to, co kocha najbardziej, czyli scenę, postanawia zorganizować wielki konkurs, który ma wyłonić najpiękniejszy głos.
W filmie usłyszymy największe hity światowej popkultury oraz przyjrzymy się prowadzeniu widowiskowego muzycznego show „od kuchni”.
Pianista (2002)
Można by się spierać, czy Pianista jest w ogóle filmem muzycznym, niemniej jednak opowiada wzruszającą historię jednego z najznakomitszych polskich pianistów żydowskiego pochodzenia – Władysława Szpilmana, który stara się przeżyć w okupowanej Warszawie.
Słynna produkcja Romana Polańskiego z międzynarodową obsadą doczekała się 3 Oscarów.
Gdzie kupić kody CDA Premium?
Jako oficjalny partner serwisu cda.pl (CDA Premium) oferujemy kody przedpłacone, pochodzące z legalnego źródła, gwarantujące pełny dostęp do pełnej biblioteki ponad 10 000 legalnych filmów od dystrybutorów. Korzystając z kodów od home.pl masz pewność, że:
- Twój kod do serwisu CDA Premium jest unikalny
- Kod zostanie dostarczony od razu na skrzynkę email podaną podczas zamówienia
- Korzystasz z serwisu CDA Premium bez konieczności podpinania karty płatniczej – do oglądania filmów wystarczy kod dostarczony przez home.pl
W home.pl znajdziesz karty prepaid do serwisu CDA Premium na okres 30 i 90 dni. Sprawdź szczegóły na home.pl/cda-pl-premium.
Sprawdź również inne propozycje na CDA:
- 10 najlepszych komedii na wieczór – co obejrzeć na CDA?
- Nowe filmy w CDA Premium – styczeń 2022
- Nowe filmy w CDA Premium – luty 2022
- Jakie filmy przygodowe obejrzeć na CDA Premium? TOP 10 polecanych tytułów
- Polecane filmy science-fiction na CDA Premium – 8 tytułów wartych obejrzenia
- Polecane filmy wojenne na CDA Premium – 10 tytułów, które warto obejrzeć