Sklepy internetowe

Click Shop w 2014 roku – jakie zmiany zaszły w naszym sklepie internetowym?

Koniec roku zawsze rodzi pomysły na podsumowania. Nie będziemy zrywać z tą tradycją, dlatego chcemy wam pokazać, co udało nam się zmienić w jednej z naszych usług – Click Shopie. To produkt, który jest na bieżąco aktualizowany, tak aby sprostał wymaganiom rynku i współczesnym standardom obsługi. Platforma e-commerce w home.pl przeszła w 2014 roku wiele zmian (a kolejne już w drodze!).

Logowanie do nowego panelu RWD - jedna z największych zmian w sklepie.
Logowanie do nowego panelu RWD – jedna z największych zmian w sklepie.

Kilkaset poprawek dotyczyło wyłącznie sfery programistycznej, która to odpowiada za poprawne funkcjonowanie i dalszy rozwój aplikacji. My skupimy się jednak na 10 najważniejszych naszym zdaniem usprawnieniach Click Shopa, mających realny wpływ na zwiększenie wygody użytkowania z perspektywy klienta oraz sprzedawcy.

  1. Wprowadzenie technologii RWD – dzięki responsywnemu panelowi sprzedawca może konfigurować swój sklep na dowolnym urządzeniu, nawet na smartfonie. Zaplecze automatycznie skaluje się do rozmiaru i rozdzielczości ekranu, co umożliwia np. dodawanie produktów do katalogu poza miejscem pracy.
  2. Zmodyfikowany system tworzenia wariantów – poprawił wydajność sklepu oraz udostępnił opcję sprzedaży specyficznych produktów tj. soczewki kontaktowe. Funkcję okraszono także poprawioną wizualizacją (np. paleta kolorów)
  3. Gabaryty produktów – od teraz sprzedawcy mogą przypisywać konkretne typy dostaw do produktów, uwzględniając ich wagę np. wysyłka produktu ważącego powyżej 100 kg tylko poprzez kuriera.
  4. Nowe funkcje API – zestaw nowych funkcji pozwala programistom np. na generowanie nowych zamówień poprzez własne aplikacje.
  5. Dodanie nowych opcji typu „marketing automation” – tworzenie własnych szablonów wiadomości i automatyczna wysyłka przy konkretnej akcji.
  6. Poprawki w działaniu suwaka – moduł dla przesuwających się zdjęć wybranych promocji jest bardziej funkcjonalny.
  7. Nowe mechanizmy dla wyglądu sklepu – strona główna sklepu jest w pełni responsywna dzięki technologii RWD, a administrator sklepu może za pomocą kilku opcji zmienić czcionkę i jej kolor.
  8. Modyfikacja opcji dostaw – sprzedawca może skonfigurować minimalną wagę dla przesyłki lub minimalną liczbę produktów, która pozwala na wysłanie np. paczki kurierem.
  9. Liczne poprawki względem SEO – sklep doczekał się m.in. zmienionej stopki, usprawnienia dla Google Rich Snippets, a także wymuszonego szyfrowania protokołem https:// . Ta ostatnia opcja pozwala na zachowanie wysokiego miejsca w wyszukiwarce Google, ze względu na wyższa tolerancję  bezpiecznych adresów przez wyszukiwarkę.
  10. Integracja z homebiuro – połączenie swojego sklepu z platformą do wystawiania faktur nie było nigdy prostsze. Kilka kliknięć myszką wystarczy, aby w twoim sklepie mogły być wystawiane faktury VAT.

 

Powyższe zmiany to tylko część nowości, jakie pojawiły się w Click Shopie na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem kolejnych funkcji, które zostały zasugerowane przez samych klientów. Mamy nadzieję, że kolejne aktualizacje jeszcze bardziej zwiększą zadowolenie z usługi sklepu internetowego.

Nie korzystałeś jeszcze z Click Shopa? W galerii możesz zobaczyć sklepy, które powstały w naszej platformie.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm